MK Survive

Co se takhle při popíjení vínka Nectar Lucis zeptat sám sebe, zda-li bych uměl přežít v přírodě? Dokázal bych se postarat o sebe a své blízké při nenadálých událostech a v krizových situacích? A to vše s minimálními prostředky……Vždyť v dnešní době je celkem nutnou nepostradatelností naučit se základní věci, chování a mechanismy, které Vám umožní přežít v jakémkoliv prostředí.

Co mě můj bratr nenaučil v životě soukromém, mně po dlouhá léta naší společné služby předával alespoň v tom našem životě profesním. Pro mě to však bylo povinné, Vy můžete dobrovolně. Právě proto, když něco povinné není, lidé to přesto (nebo možná právě proto) dělají, protože jim to dává smysl.

Napadlo Vás tedy vůbec někdy, že byste si nějaký takový kurz přežití vyzkoušeli?

Co třeba kurz, kde Vás naučí základním činnostem, potřebných pro přežití v přírodě a to za použití různých druhů materiálu. Naučíte se využít výstroj a vybavení pro přežití, chránit se před negativními klimatickými vlivy, zvládnout se orientovat v terénu bez mapy i s mapou, umět vybrat a zbudovat vhodné místo pro odpočinek, rozdělat oheň, poskytnout první pomoc, připravit stravu, schopnost reagovat v krizových, stresových situacích a další potřebné dovednosti. V kurzu se také seznámíte se základy střelby a použitím zbraně, se základy lezení a slaňování a činností na vodě (překonaní řeky, jízda na raftu…)

Kurz vždy probíhá za jakýchkoliv klimatických podmínek. Kurz je určen pro osoby starší 18 let (na přání lze zorganizovat kurz i pro děti s doprovodem rodičů, případně začlenit osoby starší 15 let s písemným souhlasem rodičů).

Pokud Vás to oslovilo, neváhejte se přihlásit na MK Survive, kde Vás naučí přežít!

I Japp výcvik v MK Survive absolvoval!

Rostlinné kachle z Hruškovce

Lásku k přírodě a propojení s ní Vám představujeme ve formě ručně vyráběných květinových kachlí, které zachycují každý detail rostliny – květ, list, pupen nebo plody. Na každé kachli je čistá příroda, kde jsou rostliny prezentovány mnohostranným a jedinečným způsobem.

Květinové kachle jsou vyráběny technikou sádrového odlévání do hlíny. Každý obrázek je vyroben ručně, a proto je jedinečný. Každé vlákno rostliny je viditelné a hmatatelné v každém detailu. Otisky se budou vyjímat v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici, kanceláři nebo pokoji pro hosty, kam přenesete kousek přírody.

Květinové kachle

Copyright © 2023 Lucie Šimonová | Ochrana osobních údajů

Webové stránky vyrobila Webona